Späť

Čo je to Calf Roping?

Počet zobrazení: 1249

Calf Roping je disciplína určená pre jedného jazdca ktorý štartuje má za úlohu chitiť(zalasovať teľa okolo krku, rýchlo zoskočiť z koňa, položiť teľa na zem a zviazať mu tri nohy tak aby sa teľa nemohlo samotné vyslobodiť táto disciúpllína sa jazdí na najkratší čas.

Čo je to Calf Roping?

Obdobou calf ropingu je breakaway roping, s rozdielom, že pri tejto disciplíne sa teľa nezväzuje. Calf roping taktiež vychádza z rančerskej práce.Používal sa pri očkovaní a značkovaní dobytka. Časom kovboji premenili svoju prácu na neformálne súťaže.
Teľatá sú zoradené v rade a po jednom kuse postujú do vypušťáku. Keď je jazdec pripravený teľa je vypustené z vypušťáku.Roper v plnej rýchlosti lasuje rovno bežiace teľa smerujúce na opačnú stranu arény, akonáhle jazdec teľa zalasuje , jeho vytrénový kôň zastane, jazdec skáče dolu,mu kde zviaže teĺaťu nohy,malým lanom(string)ktoré počas lasovania najčastejšie drži v ústach. zatiaľ čo jeho kôň, drží laso okolo krku teľaťa napnuté aby uľahčilo kovbojovi prácu s teľaťom, pri zväzovaní nôh. Keď je uzol na nohách dokončený roper zdvihne ruky, znakom čoho ukazuje že jeho práca je dokončená a stopky môžu byť zastavené. Profesionálny calf ropingový jazdci túto disciplínu zvládajú za 7.sekúnd.

 

Prihlásenie